موسسه هیات امنایی نگهداری فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست

خیریه گلستان علی (ع)

بزرگترین موسسه در سطح کشور می باشد که با استعانت از درگاه ایزد منان، با مجوز سازمان بهزیستی حدود 250 فرزند را در مراکز نگهداری خود به صورت شبانه روزی تحت پوشش دارد و علاوه بر نگهداری در حالت فرزندان واقعی و خدمت رسانی در حوزه بهداشت، تغذیه، تحصیل، ورزش و مهارت های زندگی، تعلیم و تربیت آنان را تا مرحله استقلال کامل «اشتغال، مسکن و ازدواج» عهده دار می باشد.
ساخت مجتمع شبانه روزی آموزشی، پرورشی، فرهنگی تحت عنوان دهکده گلستان علی(ع) با هدف اصلاح، تعلیم وتربیت واشتغال زایی وکارآفرینی جهت فرزندان اقدام شده است. ضمناً در راستای فقرزدایی و نگهداری فرزندان در خانواده و جلوگیری از واگذاری فرزندان به مراکز نگهداری، اقدام به اجرای طرح سلامت اجتماعی گردیده است که تلاش می شود با توانمندسازی اقتصادی و ایجاد اشتغال پایا، درنهایت با کارایی خانواده، آسیب های اجتماعی کاهش یابد.
ایجاد دهکده گلستان علی (ع)، مجتمع آموزشی وفرهنگی و ورزشی شبانه روزی گلستان علی(ع) در مقیاس ملی و فرا ملی، راه اندازی نگارخانه گلستان علی (ع)، گروه تشریفات، همکاری مشترک با نشریات و اجرای طرح هایی هم‌چون خادمین افتخاری و سفیران نیکوکاری، پشتیبانان آموزشی تنها گوشه ای از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی این مؤسسه محسوب می گردد.
تاریخچه و نحوه تاسیس

در سال ۱۳۸۳ کمتر کسی تصور می کرد گلستان علی (ع) بتواند به اهداف والای خود برسد، اما امروزه مؤسسه گلستان علی (ع) به عنوان بزرگ‌ترین مؤسسه نگهداری از فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست کشور، سربلند و سرافراز است.

۱۲ سال پیش و به مناسبت عید غدیر خم، جمعی از افراد خیر و نوع دوست گردهم آمدند و با نیتی خالص و الهی پا در رکاب پدر یتیمان دنیا حضرت علی (ع) نهادند و امروزه گلستان علی (ع) به شماره ثبت ۱۵۶۵ و دارای پروانه تاسیس کشوری به شماره ۹۰۰/۹۲/۹۹۱۳۷ مورخه ۱۳۹۲/۰۸/۲۵ با کمک‌ها و حمایت‌ها و افکار متعالی اعضای هیات مدیره، هیات امنا، خیران و کارکنان صدوق خود جمع زیادی از پسران و دختران را به عنوان فرزند تحت پوشش خدمات شبانه روزی قرارداده است.

گلستان علی (ع) همچنان برای رسیدن به اهداف بلند خود و دستیابی به جایگاه ایده آل تلاش می کند و همگان نیک می دانند که این مؤسسه با پیروی از یگانه ابر مرد تاریخ بشریت مولای متقیان حضرت علی (ع) در امر تعلیم و تربیت فرزندان موفق بوده است.

سخن مدیرعامل
آشنایی با گلستان علی

سخن مدیرعامل

با عرض احترام و تشکر خدمت تمام عزیزانی که از ابتدای تاسیس این موسسه ما را مورد حمایت خود قرار داده اند، از تمامی مسئولین، خیرین و خادمین افتخاری محترمی که از آغاز کار در کنار ما بوده و در پیشبرد اهداف موسسه با حمایت های مادی و معنوی خود، ما را یاری نموده و با انتقال تجارب و رهنمودهای ارزنده موجب شکوفایی روزافزون موسسه شده اند و در توسعه فرهنگ کمک به دیگران همواره در کنار ما بوده اند.

در این موسسه اهداف با محوریت ۳ موضوع به عنوان برجسته ترین اهداف اولویت بندی گردیده است و هر کدام با توجه به اهمیت خاص خود توسط گروه زیادی از متخصصین امر پیگیری و اجرا می گردد.

  • نگهداری و حمایت همه جانبه از کودکان بی سرپرست
  • فرهنگ سازی برای آشنایی آحاد مردم در کمک رسانی به جامعه هدف و کودکان بی سرپرست
  • پیشگیری از رها شدن این کودکان در جامعه در قالب طرح سلامت اجتماعی

صاحب نظران و متخصصین بر این باورند برآیند این سه هدف در رشد و تعالی همه جانبه فرزندان با حفظ حقوق و کرامات انسانی خواهد بود. لذا یکی از اهداف اولیه موسسه، نگهداری و حمایت شبانه روزی از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست با حفظ کلیه استانداردهای بهزیستی می‌باشد.

در مجموع برای به ثمر رسیدن و نتیجه بخشی، یک کار گروهی از سوی کلیه اقشار جامعه در این بخش لازم می باشد، امید است که در آینده با کارشناسی دقیق و عمیق آسیب های اجتماعی و تلاش در رفع آن، شاهد کاهش چشمگیر آمار و عدم رشد پدیده کودکان بی‌سرپرست باشیم. با آرزوی روزهای خوش برای شما، مطمئنا آرامش، سعادت و موفقیت فرزندان گلستان، تجربه زندگی شیرینی از حاصل کمک‌هایتان خواهد بود.

مشاهده صفحه مدیر عامل در سایت

چارت سازمانی

به زودی...

اعضا هیات مدیره

آشنایی با گلستان علی
عضو اصلی هیات مدیره – سردفتر محضر 77
جناب آقای اصغر تشکری بهشتی
آشنایی با گلستان علی
بازرس علی البدل هیات مدیره – بازرگان
جناب آقای سید محمد لاجوردی
آشنایی با گلستان علی
عضو اصلی هیات مدیره – مددکار زندان
جناب آقای حسین صبور جنتی

اعضا هیات امنا

آشنایی با گلستان علی
معاون رئیس جمهور ایران و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران
جناب آقای دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی
آشنایی با گلستان علی
رئیس اتاق اصناف مشهد
جناب آقای مهندس محمود بنانژاد مشهدی
آشنایی با گلستان علی
مدیریت مجموعه کاسپین، مانگو و پالپ
جناب آقای رضا محمودزاده وزیری
آشنایی با گلستان علی
مدیریت شرکت کامپیوتری پاژ
جناب آقای مهندس سعید شیعه
آشنایی با گلستان علی
سردفتر محضر 77
جناب آقای اصغر تشکری بهشتی
آشنایی با گلستان علی
نمایندگی تویوتا الهی
جناب آقای امیر الهی

کمک نقدی

خادمین افتخاری

اطلاعات تماس

شماره حساب ها