خیرین و نیکوکاران بزرگ ایران

خیر و نیکوکار گرامی عبدالحسین سلامت

خیر و نیکوکار گرامی عبدالحسین سلامت

خیر و نیکوکار گرامی زنده یاد عبدالحسین سلامت

زندگی نامه خیر و نیکوکار گرامی زنده یاد عبدالحسین سلامت

حاج عبدالحسین سلامت در سال 1280 شمسی در یک خانواده متدین دیده به جهان گشود . او در مکتب خانه های آن زمان به تحصیل پرداخت تا این که در سن 12 سالگی مادر و در سن 14 سالگی پدر خود را از دست داد. ایشان با تنها خواهر خود که ازدواج کرده بود روزها را سپری می کرد.

او در نوجوانی مشغول به کار بود و همیشه در کارهای اقتصادی فعالیت های بسزایی داشت تا اینکه در سن 18 سالگی مسافرت های داخلی خود را جهت فعالیت های اقتصادی آغاز نمود و کالاهای مورد نیاز را که در شهرهای مختلف بودند فراهم و برای آنها ارسال می نمود و در آن به حق العمل کاری شهرت داشت.

بعد از مدتی مسیر فعالیت خود را در شاخه نساجی متمرکز کرد . او یکی از پایه گذاران صنعت نساجی در 70 سال گذشته بود که در این راستا کارخانه ای به نام کارخانه سلامت در اصفهان تاسیس و شروع به فعالیت کرد . ایشان همیشه در کارهای خیر پیش قدم بوده و همیشه از ایشان به نیکی یاد می شود.

او در سن 94 سالگی دیده از جهان فروبست . یکی از کارهای نیکی که از خود باقی گذاشت و نام ایشان را همیشه زنده نگاه داشت مدرسه راهنمایی شماره یک در دروازه شیراز کوی امام و دبیرستان شماره دو در میدان شکر شکن اصفهان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *