خیر و نیکوکار گرامی امير کتابچي

خیر و نیکوکار گرامی شادروان امير کتابچي

زندگی نامه خیر و نیکوکار گرامی شادروان امير کتابچي

مرحوم حاج امير کتابچی در سال 1315 در شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. ايشان تحصيلات خود را تا پايان مقطع ابتدایی به پايان رسانيده ولی بدليل مشکلات پزشکی از ادامه تحصيلات بازماند، لذا از دوران جوانی وارد بازار کار اقتصادی گرديد و با توجه به پشتکار، عزم راسخ و استعدادی که در امور اقتصادی داشت و به دليل احساس مسئوليت و کمبودهایی که در دوران ابتدايی آن را لمس کرده بود، به کمک راهنمایی هاي دوستان فرهنگی، عطش مدرسه سازی در ايشان شعله ور گرديد، لذا پروژه آموزشی، فرهنگی ورزشي مرحوم کتابچی در قطعه ای به مساحت حدودا 17000 متر مربع بنا گرديد.

اين مجموعه شامل هنرستان فني و حرفه ای، ورزشگاه سرپوشيده با بهترين امکانات که با سالن های جانبی و بدنسازی ، ژيمناستيک ، پينگ پنگ می باشد. همچنين لازم به ذکر است که در راستای ساخت اين ورزشگاه چندين خير محترم ديگر نيز در صدد ساخت ورزشگاه در کنار مدرسه خود بر آمدند که باعث بسی شادمانی است .

پس از اتمام اين دو مجموعه، به دليل اصرار معلمين هنرستان، مرحوم کتابچی تصميم به ساخت مهد کودک در همين مجموعه گرفت و در ارائه اين تصميم با توصيه مسئولين آموزش و پرورش پروژه ساخت بزرگترين استخر بين المللي سرپوشيده در شهرستان کاشان طرح گرديد. ولي با کمال تاسف مرحوم کتابچی در سال 1381 دار فاني را وداع گفت و اجل فرصت ادامه اين راه بزرگ را به ايشان نداد.

يکی از مهمترين عوامل در پيشبرد هر چه بهتر و سريعتر اهداف و نيات خير مرحوم کتابچی و يا هر خير مدرسه ساز ديگر، پشتيبانی و حمايتی است که از طرف خانواده به ايشان مي گردد که در نتيجه خانواده کتابچی نيز از اين حمايت و پشتيبانی هيچ دريغ ننموده تا آنجا که پس از فوت مرحوم حاج امير کتابچی بانوی خير ايشان با حمايت فرزندان خود به نامهای خانم زهرا کتابچی و آقايان محمود، جواد، رضا، مهدي و علي کتابچی راه همسر و پدر خود را ادامه داده و در نتيجه پروژه ساخت استخر همچنان ادامه داشت که اميدواريم با توکل به خداوند متعال و دعای خير مرحوم از اين مسئوليت الهی سربلند بيرون بياييم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *