نیلوفر شهیدی بازیگر سینما و تلویزیون، حامی فرزندان گلستان علی(ع)

بیوگرافی نیلوفر شهیدی بازیگر سینما و تلویزیون، حامی فرزندان گلستان علی(ع):

نیلوفر شهیدی، بازیگر زن سینما و تلویزیون ایرانی است. پدرش اسفندیار شهیدی ، مدیر فیلمبرداری می باشد. این بازیگر جوان فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته مهندسی کامپیوتر می باشد. وی در مجموعه تلویزیونی به کجا چنین شتابان در شبکه پنج سیما نقش مریم را بازی می کرد.

اولین فیلم سینمایی او با نام سینما سوخته به کارگردانی مهرشاد کارخانی اکران عمومی نشد. مجموعه تلویزیونی زمستان گرم به کارگردانی رسول صانعی که آذر ۹۳ از شبکه تهران پخش شد، نیز از آثار او می باشد. سریال پلیسی سایبر جدیدترین کار این بازیگر با استعداد بوده که تا چند وقت دیگر شاهد نمایش آن خواهید بود.

نیلوفر شهیدی فرزند اسفندیار شهیدی مدیر فیلمبرداری معروف ایرانی می باشد. وی دو برادر به نام های حامد و امید دارد. جالب است بدانید که با وجود اینکه پدرش در حوزه سینما و تلویزیون فعالیت دارد، اما مخالف حضور دخترش در این زمینه بوده است. به همین دلیل نیلوفر رشته مهندسی کامپیوتر را برای تحصیل انتخاب کرد.

سابقه فعالیت نیلوفر شهیدی بازیگر سینما و تلویزیون، حامی فرزندان گلستان علی(ع):

نیلوفر شهیدی بازیگر جوان و مستعد کشورمان در رشته هنر قبول شد اما به دلیل مخالفت پدرش تحصیلات آکادمیک دانشگاهی را در رشته کامپیوتر گذراند. وی به دلیل علاقه اش به حرفه بازیگری تصمیم گرفت بدون اجازه پدر در کلاس های آموزش بازیگری شرکت کند اما پدرش متوجه شد و نتوانست دوره های آموزشی را به اتمام رساند.

این بازیگر به صورت خیلی اتفاقی در یکی از کارهای پدرش حضور یافت و در همانجا اولین پیشنهاد بازیگری به وی داده شد. نیلوفر شهیدی دو ماه پس از تست بازیگری توانست در یک فیلم تلویزیونی نقش آفرینی کند. وی پس از اینکه برای اولین بار مقابل دوربین قرار گرفت، گفت: من هیچ وقت از دوربین نمی‌ترسیدم ولی برای این فیلم که اولین کارم بود، خیلی برایم سخت بود و آن روز احساس کردم بازیگری کار بسیار سختی است.

خانم شهیدی در سال ۱۳۸۹ با بازی در فیلم سینمایی سینما سوخته ساخته مهرشاد کارخانی پا به عرصه سینما گذاشت. اما این فیلم هرگز اکران عمومی نشد. سریال های تلویزیونی زمستان گرم و سایبر از دیگر کارهای دیده شده این بازیگر به شمار می روند. همچنین فیلم سینمایی من بازیگر نیستم به کارگردانی علی جلالی موجب شهرت وی شد.

نیلوفر شهیدی در سریال گاندو:

سریال گاندو به کارگردانی جواد افشار آخرین اثر تلویزیونی نیلوفر شهیدی است. داریوش فرهنگ، کامبیز دیرباز و نگار عابدی از جمله نقش آفرینان این سریال هستند. این سریال هر شب از شبکه سه سیما در حال پخش است.

فیلم های سینمایی نیلوفر شهیدی:

من بازیگر نیستم (علی جلالی)
خط و نشان (محسن میرحسینی)
چتر عاشقی (نیلوفر شهیدی)
که لی خان
کوچه ملی (مهرشاد کارخانی)
سینما سوخته ( مهرشاد کارخانی)

سریال های تلویزیونی نیلوفر شهیدی:

گاندو (جواد افشار)
سایبر (احمد معظمی)
نگهبان زمین (علی میری)
زمستان گرم (رسول صانعی)
لیسانسه ها (سروش صحت)
در قصه ها زندگی می کنند (داود بیدل)
بهترین سالهای زندگی ما (احمد کاوری)
نوش دارو (جواد اردکانی)
بی قراری

سرپرستی کامل یکی از فرزندان خیریه گلستان علی توسط نیلوفر شهیدی و همسرش:

خانم نیلوفر شهیدی حامی و سفیر خیریه گلستان علی (ع) به همراه همسرشان، با هماهنگی های انجام شده و انجام مراحل سرپرستی، یکی از دختران خیریه گلستان علی (ع) واقع در شهر مشهد را به سرپرستی گرفتند تا باری دیگر یکی دیگر از فرزندان گلستان علی زندگی خود را در کنار خانواده جدید ادامه دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از این خبر کلیک کنید.

نیلوفر شهیدی بازیگر سینما و تلویزیون، حامی فرزندان گلستان علی(ع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *