تربیت بدنی و ورزش یکی از پایه های اصلی تعلیم و تربیت در موسسه گلستان علی (ع) بوده که به عنوان یک روش تربیتی در جهت متعادل ساختن و تکامل یافتن ابعاد وجودی انسان در زندگی او مطرح است. تربیت بدنی که بهداشت و تفریحات سالم نیز جزء آن می‌باشد، در پرورش و القای ارزش‌های اجتماعی دانش آموزان سهم بزرگی دارد. اگر بازی و ورزش در موقعیت های مختلف به عنوان مبنای تربیت اجتماعی و رفتار مطلوب انسانی به کار رود، شاید بتوان گفت بهترین شیوه در بین روش های مختلف آموزشگاهی به اثرگذاری تربیتی و ساختن دانش آموزان و شناسایی ارزش های اجتماعی به آنها بوده و پایدارترین و آسان‌ترین اسلوب می باشد.

مهمترین فعالیت های ورزشی موسسه در سال های اخیر به شرح ذیل می باشد:

۱- تنظیم برنامه هفتگی ورزش فرزندان به تفکیک مراکز در رشته های: ژیمناستیک و شنا ( به عنوان یک ورزش پایه جهت فرزندان خردسال ) باستانی، تکواندو، کونگ فو، والیبال و فوتسال با توجه به علاقه و سن آنان (خارج از ساعات آموزشی و مطالعه درسی فرزندان) که زیر نظر متخصصین فن به آموزش می پردازند.

۲- تشکیل کارگروه مشورتی ورزش گلستان علی(ع) با حضور مسئولین تربیت بدنی و پیشکسوتان ورزش استان و شهر مشهد

۳- معرفی ورزشکاران مستعد به تیم ها و باشگاههای سطح شهر در رشته های ورزشی: فوتبال، فوتسال، بسکتبال و کونگ فو

۴- تشکیل تیم های ورزشی فوتبال نونهالان و فوتسال جوانان و شرکت در مسابقات باشگاهی شهر مشهد

۵- هماهنگی بازدید تیم های ورزشی والیبال باشگاه میزان و تیم ملی فوتبال جام جهانی ۱۹۹۸ از مراکز

۶- حضورنمادین فرزندان درمراسم ها و مناسبت های ورزشی: افتتاحیه المپیاد ورزشی آتش نشانهای سراسر کشور – افتتاحیه مسابقات هندبال نوجوانان جام ریاست جمهوری – افتتاحیه مسابقات بین الملی فوتسال – مسابقه فوتبال پیشکسوتان استان و تیم ملی جام جهانی ۱۹۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *