مشارکت‌ مردمی
مشهد، دفتر مرکزی گلستان علی``ع``

مشارکت مردمی

واحد مشارکت‌های مردمی خیریه گلستان علی``ع``

مجموعه اقامتی آموزشی استعدادهای درخشان

با هدف شناسایی و استعدادیابی کودکان و نوجوانان تحت پوشش بهزیستی کشور در حال احداث بوده و قرار است پس از شناسایی، نسبت به پرورش استعدادهای آنان در همان زمینه ای که مستعد هستند برای آن برنامه‌ریزی آموزشی و علمی و پژوهشی صورت گیرد.

ویژگی پروژه

ویژگی این ساختمان با توجه به تعریف تمامی ورزش های موجود، اولین مجموعه ورزشی کشوری می باشد که به متراژ ۱۸ هزار متر مربع به صورت دو بخش غربی و شرقی و با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در حال ساخت می باشد.

مشارکت‌ مردمی
مشارکت‌ مردمی
مشارکت‌ مردمی
مشارکت‌ مردمی

سوالات متداول

پروژه دهکده گلستان علی(ع) در چه مساحتی درحال ساخت است؟

با مطالعات اجتماعی که در ابعاد مختلف اجتماعی، روانشناسی، جامعه شناسی و مطالعات بین‌المللی انجام گرفت، زمینی به وسعت بیش از ۲/۵ هکتار و مناسب با اهداف موسسه و با زیربنای بیش از ۳۰ هزار متر مربع طراحی گردید که با همت و حمایت خیرین محترم و پیگیری های انجام گرفته برابر با نیازهای پیش‌بینی شده و با کمک نهایی خیر بزرگوار جناب آقای افشارنژاد بخش آموزشی آن به بهره‌برداری رسید.

پروژه دهکده گلستان علی(ع) در چه مرحله‌ای است؟

در حال حاضر اولین خوابگاه آن توسط نیکوکار گرامی جناب آقای افشارنژآد آغاز و هم‌زمان بخش ورزشی که در ساختار و تکامل شخصیتی فرزندان بسیار موثر است در حال ساخت می باشد.

مدرسه غیر انتفاعی افشارنژاد کجاست؟

مدرسه غیرانتفاعی افشارنژاد، با زمینی به مساحت تقریبی ۳۰۰۰ مترمربع و زیر بنای حدوداً دو هزار متر مربع در سه طبقه احداث گردیده است که دارای دوره های اول تا ششم ابتدایی است و شامل ۱۱ کلاس درس، کارگاه رایانه، کتابخانه، آزمایشگاه و محوطه بسیار بزرگی برای بازی و اوقات فراغت فرزندان ایجاد کرده است.

مجموعه اقامتی آموزشی استعدادهای درخشان چیست؟

مجموعه اقامتی آموزشی استعدادهای درخشان با هدف شناسایی و استعدادیابی کودکان و نوجوانان تحت پوشش بهزیستی کشور در حال احداث بوده و قرار است پس از شناسایی، نسبت به پرورش استعدادهای آنان در همان زمینه ای که مستعد هستند برای آن برنامه‌ریزی آموزشی و علمی و پژوهشی صورت گیرد.

ویژگی این ساختمان با توجه به تعریف تمامی ورزش های موجود، اولین مجموعه ورزشی کشوری می باشد که به متراژ ۱۸ هزار متر مربع به صورت دو بخش غربی و شرقی و با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در حال ساخت می باشد.

چرا پروژه دهکده گلستان علی(ع) در این وسعت درحال ساخت است؟

حاصل دو دهه مطالعه و تجربه مستقیم با فرزندان و مسئولیت برنامه ریزی در جهت تعالی و پیشرفت آنان، شناخت استعدادهای نهفته در این کودکان است که با ایجاد شرایطی مناسب میتواند در مسیر اصلاح قرار گیرد. از این رو رسالت گلستان علی (ع) به عنوان بزرگترین خیریه نگهداری کودکان بی‌سرپرست کشور ایجاب می کرد که در این زمینه پیشگام گردد.

پروژه دهکده گلستان کجاست؟

پروژه دهکده ورزشی، فرهنگی، آموزشی گلستان علی (ع) واقع در مشهد، بلوار میثاق، میثاق ۲، روبه‌روی جاهد ۱۳ میباشد.

استان خراسان رضوی از نظر آسیب های اجتماعی در چه وضعیتی قرار دارد؟

استان خراسان رضوی با توجه به وضعیت جغرافیایی و اجتماعی متاسفانه از نظر آسیب‌های اجتماعی در رتبه بالایی قرار دارد. حدود ۱۲ درصد کودکان بی‌سرپرست و بد ‌سرپرست کشور که بیش از ۲۰ درصد آنان در شهر مشهد هستند به عنوان یک معضل اجتماعی در سطح جامعه تبدیل شده است که گلستان علی (ع) ده درصد این کودکان را در خود جای داده است.